Regulamin - Loguj/Wyloguj

WTF Taekwondo Peace Corps znowu w Polsce!

21 lutego, 2010 autor Adrian Iwanowski

WTF Taekowndo Peace Corps

Światowa Federacja Taekwondo, w ramach programu 2010 Winter WTF Taekwondo Peace Corps przysłała do Polski trzech instruktorów Taekwondo z Korei i jednego tłumacza. Polska miała okazję gościć już szkoleniowców z Korei w turze letniej (2009 Summer WTF Taekwondo Peace Corps).

Do zimowej edycji programu  zgłosiło się 158 instruktorów będących studentami głównych koreańskich uniwersytetów. Wszyscy chętni są wolontariuszami. Czwórka z nich, przyjechała w do Polski w lutym. Podobnie jak latem, trójka z nich jest instruktorami Taekwondo w zakresie walki i układów technicznych, jedna osoba pełnić będzie rolę tłumacza.

Terminy zgrupowań:

  1. 1 – 7 luty 2010 – Warmińsko-Mazurski Związek Taekwondo Olimpijskiego – obóz w Jastrzębiej Górze.
  2. 8 – 14 luty 2010 – UKS Ilyo Bolesławiec – zgrupowanie w Bolesławcu z udziałem zawodników z Bolesławca, Zgorzelca, Bogatyni, Wrocławia, Bornego Sulinowa, Świnoujścia,  Zielonej Góry i Poznania.
  3. 15 – 21 luty 2010 – Kujawsko – Pomorski Związek Taekwondo Olimpijskiego – zgrupowanie w Bydgoszczy.
  4. 22 – 28 luty 2010 – AZS AWF Warszawa – zgrupowanie w Warszawie.

Koreańscy szkoleniowcy przydzieleni do Polski:

Kim Joo Young, (25 lat) z Uniwersytetu Gyeongsang (w Jinju), studiującego na wydziale nauczycielskim jęz. japoński oraz biologię. Kim jest szefem ekipy i jednocześnie tłumaczem z języka koreańskiego na angielski a przy okazji posiadaczem stopnia 3 dan, specjalistą od pokazów taekwondo.

Kim Na Yeon, (22 lat) jest studentką kursu trenerskiego taekwondo w Uniwersytecie Kyounghee (Suwon), ta ekspertka walki sportowej jest posiadaczem stopnia 5 dan i reprezentantką Korei w 2005r.

Sang Cheol Park, (23 lata) jest również studentem kierunku taekwondo na Uniwersytecie Chosun w Gwangju. Ten ekspert od walki sportowej marzy, by w przyszłości jako trener wyjechać do któregoś z europejskich krajów.

Ah Ra Cho, (22 lata) jest studentką dwóch kierunków: zarządzanie oraz taekwondo w Uniwersytecie Nazareth w Cheonan. W taekwondo specjalizuje się w poomse oraz jest członkinią ekipy pokazowej swego uniwersytetu.

fot. Gerard Augustyn - istotneinformacje.pl Koreańscy trenerzy na zgrupowaniu w Bolesławcu. Od lewej: Kim Joo Young, Ah Ra Cho, Kim Na Yeon, Sang Cheol Park

fot. Gerard Augustyn-istotneinformacje.pl Koreańscy trenerzy na zgrupowaniu w Bolesławcu. Od lewej: Kim Joo Young, Ah Ra Cho, Kim Na Yeon, Sang Cheol Park

Tagi: , , , , ,

Komentarze wyczone.

Patrnerska strona

Serwis informacyjny MMA najpopularniejszy w Polsce

Trening i motywacja kochamsilownie.pl