Regulamin - Loguj/Wyloguj

Walka o Igrzyska Olimpijskie

8 lipca, 2011 autor Adrian Iwanowski

W dniu 30 czerwca odbył się I turniej kwalifikacyjny Taekwondo Olimpijskiego do Igrzysk Olimpijskich w Londynie 2012


Turniej został rozegrany się w stolicy Azerbejdżanu, Baku.

Łączna ilość zgłoszonych zawodników – 354 ze 109 krajów świata.

Każdy kraj miał możliwość wystawić 4 zawodników, z czego maksymalnie mogły to być 2 kobiety i 2 mężczyzn.

Reprezentacja Polski:

Iwona Kosiorek +67kg (WKS Grunwald Poznań),

Katarzyna Wieczorek -67kg (AZS AWF Warszawa)

Michał Łoniewski -68kg (AZS AWF Warszawa),


Piotr Paziński -80 kg (AZS AWF Warszawa).


Wyniki Polaków
Na turnieju kwalifikacyjnym do IO Nasi rodacy uzyskali kolejno:

Katarzyna Wieczorek -67kg (AZS AWF Warszawa), wygrywając dwa pojedynki (z reprezentantką Chile oraz Puerto Rico), przegrywając trzecią walkę z reprezentantką Egiptu – miejsce 5-8.
Iwona Kosiorek +67kg (WKS Grunwald Poznań), przegrywając pierwszą walkę z reprezentatką Maroka, miejsce 9-16.
Michał Łoniewski -68kg
(AZS AWF Warszawa), wygrywając trzy walki, kolejno z Libańczykiem, Tajwańczykiem oraz zawodnikiem z Tażykistanu, przegrywając czwartą walkę z Turkiem późniejszym zwycięzcą kategorii – miejsce 5-8.
Piotr Paziński -80 kg (AZS AWF Warszawa), przegrywając pierwszą walkę z reprezentem Niemiec Maroka, miejsce 32-44.


Ogólna klasyfikacja mężczyzn:

Kat. -58kg:

Złoto – Pen-Ek Karaket, Tajlandia
Srebro – Yulis Mercedes, Dominikana
Brąz – Dae-Hoon Lee, Korea Południowa

Kat. -68kg:

Złoto – Servet Tazegul, Turcja
Srebro – Mohammad Bagheri Motamed, Iran
Brąz – Silva Diogo, Brazylia
Miejsca 5-8, Michał Łoniewski, Polska

Kat. -80kg:

Złoto – Ramin Azizov, Azerbejdżan
Srebro – Yousef Karami, Iran
Brąz – Mauro Sarmiento, Włochy
Miejsca 32-44, Piotr Paziński, Polska

Kat. +80kg:

Złoto – Dong-Min Cha, Korea Południowa
Srebro – Gadzhi Umarov, Rosja
Brąz – Alexandros Nikolaidis, Grecja

Ogólna klasyfikacja kobiet:

Kat. -49kg:

Złoto – Jingyu Wu, Chiny
Srebro – Lucija Zaninovic, Chorwacja
Brąz – Shu-Chun Yang, Tajwan


Kat. -57kg:

Złoto – Pei-Hua Tseng, Tajwan
Srebro – Yuzhuo Hou, Chiny
Brąz – Ana Zaninovic, Chorwacja


Kat. -67kg:

Złoto – Mi-Kyung Kim, Korea Południowa
Srebro – Farida Azizova, Azerbejdżan
Brąz – Elin Johansson, Szwecja
Miejsca 5-8, Katarzyna Wieczorek, Polska

Kat. +67kg:

Złoto – Gwladys Epangue, Francja
Srebro – Sae-Bom An, Korea Południowa
Brąz – Anastasila Baryshnikova, Rosja
Miejsca 9-16, Iwona Kosiorek, Polska

Materiał video

Ceremonia Otwarcia

Walki finałowe mężczyzn:

Kat. – 58kg
Kat. – 68kg
Kat. – 80kg
Kat. + 80kg

Walki finałowe kobiet

Kat. – 49kg
Kat. – 57kg
Kat. – 67kg
Kat. + 67kg

W wadze -49kg kobiet i -80kg mężczyzn nie odbyła się walka z powodu wycofania zawodnika. W dalszej części filmu z kat. -49 i -80 widzimy ceremonia wręczenia nagród.

Przed Nami jeszcze jedna szansa na uzyskanie kwalifikacji do IO, która odbędzie się w rosyjskim Kazaniu.

Tagi: , , , ,

Komentarze wyczone.

Patrnerska strona

Serwis informacyjny MMA najpopularniejszy w Polsce

Trening i motywacja kochamsilownie.pl