Regulamin - Loguj/Wyloguj

VIII MŚ Juniorów w Taekwondo Olimpijskim – srebrny medal dla Polski

11 marca, 2010 autor Adrian Iwanowski

Marcin Anikiej (ULKST Borne Sulinowo) został Wicemistrzem Świata Juniorów w kategorii do 63 kg. Na rozgrywanych w Meksyku turnieju kwalifikacyjnym do I Młodzieżowych Igrzysk Olimpijskich oraz Mistrzostwach Świata Juniorów.

Dużym osiągnięciem Marcina było zdobycie  w miniony piątek, pierwszej męskiej kwalifikacji do I Młodzieżowych Igrzysk Olimpijskich w Singapurze (jest to historyczne wydarzenie). Wczorajszej nocy potwierdził swoją klasę zdobywając tytuł Wicemistrza Świata.

Na swojej drodze do finału Polak musiał stoczyć aż 5 walk. Pierwszą walkę wygrał, pokonując zawodnika z Algierii (8:0), następnie reprezentanta Serbii (14:10). Walkę o wejście w strefę medalową Polak stoczył z zawodnikiem z Mołdawi, po 3 rundach był remis (10:10), o dalszym uczestnictwie w Mistrzostwach zadecydowała dodatkowa runda o złoty punkt, która Anikiej wygrał. W półfinale zmierzył się z Kubańczykiem – Danielem Miranda Fidalgo. Polak ie wygrał ją złotym punktem. W finale walczył z reprezentantem Iranu Homayouni Amirhossein z którym przegrał 15:3

Marcin Anikiej

Na VIII MŚ Juniorów w Taekwondo Olimpijskim oraz na Turnieju Kwalifikacyjnym do I Młodzieżowych Igrzysk Olimpijskich Polskę reprezentowało czworo zawodników: