Regulamin - Loguj/Wyloguj

Sydney Leijenhorst

30 stycznia, 2010 autor okinawan

Sydney1

Sydney Leijenhorst – sam o sobie

Jestem twórcą i koordynatorem ośrodka KenKon,mam prawie 30 lat praktyki w sztukach walki, jogi, medytacji i uzdrawiania.W tym czasie rozwijałem się jako lekarz, nauczyciel,organizator i inspirator.

Podczas nauczania sztuk walki w mojej pierwszej szkole zawsze towarzyszyła Mi pasja.Po liceum zacząłem studiować fizjoterapię. Potem pracowałem kilka lat jako fizjoterapeuta, na podstawie badań niezależnych.Niezadowolony z głębokości i zakresu pracy, podczas treningu i nie tylko szukałem głębszych form orientalnych : muzyka,shiatsu, buqi, gimnastyka medyczna (Qigong / Taijiquan i tybetańskiej jogi) i medytacji (zwłaszcza tybetańskiej medytacji i medytacji zen) . Z początku nie szło najlepiej, szkolenia akupunktury i shiatsu składło się z luźnych fragmentów. Mój wybór polegał na poszukiwaniu zdrowia w różnych formach medytacji i jogi.Z chińskich korzeni nauczania jogi i medytacji (qigong).Rozwijam kierownictwo duchowe w praktyce i zdrowiu fizycznym,psychicznym oraz inspekcji ideałów.

Oprócz działań pod banderą KenKon regularnie uczę za granicą (Niemcy, Belgia, Włochy i Anglia). Dotyczy to w szczególności okinawskiego karate i jogi (Qigong).Ostatnie dziesięć lat od małych projektów opartych na lekcjach zdrowia psychicznego do pohamowania fizyczną agresje. Robię to w szczególności w Centrum Konsultacji i Ekspertyz w Zelandii i Południowej Holandii. Mam w przeszłości plany badania w szerszym zakresie (fizyczne) agresji w opiece dzieci upośledzonych umysłowo.

Jeśli chodzi o sztuki walki otrzymam; 1 dan judo, 1. lub Pancrase oraz 5 dan Okinawan Karate (IOGKF). Brałem udział w zawodach w różnych systemach: judo,karate  semi-contact, Shobu Sanbon,iri kumi i kata. Najbardziej z malowniczych wyników w dziedzinie sportowej był złoty medal na Mistrzostwach Świata ’94 IOGKF  w kategorii iri kumi drużynowym i 8 miejsce w kata.Nauczam sztuki walki 25 lat.

Judo praktykowałem w Weijers (Neighborhood House / Judoclub Dukenburg / Judolub Beuningen), a później w Joop Hellegers, Shaolin Kempo i Kung-Fu (Wushu),uczyłem się w Klaas Padberg Evenboer ,jeszcze później, Hung Gar Kung-Fu u Jeff Hasbrouck (Holandia / Anglia) i jego nauczyciela Lai Ng Sam (Hong Kong), Goju-karate ryu, nauczyłem się u Harry de Spa. Teraz Morio Higaonna (Japonia / USA),bezpośrednio jest moim nauczycielem,a ja jestem głównym instruktorem w Holandii.

Szkolenie jogi otrzymałem od wielu nauczycieli i instruktorów: Zhang Yu, Shen Hongxun, Josephine Zöller, GuanJun Lu (Pekin, Chiny), HongTao Xu, Bruce Franciszek JwingMing Yang, Chrissie Coburn Krzowska i Ji JianCheng. W taijiquan,otrzymała kolejne szkolenia od: Maerle William nerek, Henny van der Heijden, Jeff Hasbrouck Peter Ralston (Cheng Hsin), Shen Hongxun William Chen, Xu YiZhong i TsungHua Jou.

Moja przygoda z medytacją rozpocząłem w 1977 roku z medytacją TM (Holandia), a następnie przeszedłem na chińską Jogę, nadal kontynuowałem medytację,ale Zen (Sakiyama Roshi – Okinawa, Japonia; Taite Guareschi Roshi – Włochy Ton Lathouwers – Holandia) i tybetańskie form medytacji (Lama Chime – Anglia, Choegon Rinpocze – Holandia; Chrissie Coburn Krzowska – Anglia i Holandia; Lama Chen Gang – Holandia, Dalai Lama – Holandii i Belgii, Lama Karta – Holandia, Lama Zeupa – Belgia, Khenpo Drupon – Niemcy; Thrangu Rinpocze – Niemcy, Tenzin Wangyal Rinpocze – Holandia; Dagsay Lama Tulku – Szwajcaria, Irini Rockwell – Belgia i Holandia).

Widziałem wiele kierowniczych stanowisk w świecie sztuk walki.Byłem cztery lata koordynatorem „NOGKA Instruktor Course”, byłem także członkiem komisji kata KBN,byłem przez trzy lata administracyjnym i technicznym (IOGKF) przewodniczącym w Holandii,jestem teraz główny instruktorem .Organizacji z około 600 członków. Ja nadal udzielam lekcji, nauczycielom KBN, NCS.

Mam duże doświadczenie w organizacji kursów. Na przykład, pracowałem przez pięć lat jako impresario dla chińskiego nauczyciela medycyny i fizjoterapii (Shen Hongxun), mam tam własną szkole, a także organizuje wiele działań na rzecz różnych organizacji (NOGKA, KBN i IOGKF Holandia) w tym staże i seminaria.Czuję się w tym wszystkim kompletny i pragnę pracować z innymi na podobnych falach.Sukces centrum KenKon jest w dużej mierze sukcesem również innych: studenci, przyjaciele, rodzina i sponsorzy.

Obecnie udzielam lekcji:

* Karate (Okinawa Goju-ryu
* Pancrase (wolna walka)
* Chińska Joga (qigong)
* Tibetańska medytacja i joga
* Jak radzić sobie z (fizyczna) agresją u osób niepełnosprawnych
* Praktyka integracji życia

Co do mojego życia prywatnego,mam żonę i trójkę dzieci, w wieku 16, 11 i 5 lat.

Móje obecne ambicje:

1. Szkolić w KenKon .
2. Praktykować sztuki walki.
3. Przyczynić się do pełnego zrozumienia praktyki sztuki walki, jogi, medytacji i innych dyscyplin. Między innymi pod natchnieniem dzieła Kena Wilbera.
4. Rozwijać KenKon jako wspólnotę uczniów, studentów i nauczycieli, poszerzenie, pogłębienie i wzmocnienie.
5. Praktykować buddyzm tybetański.
6. Przyczyniać się do stworzenia sieci / społeczność trenerów o podobnych aspiracjach i inspiracji.

 

Tagi: ,

Komentarze wyczone.

Patrnerska strona

Serwis informacyjny MMA najpopularniejszy w Polsce

Trening i motywacja kochamsilownie.pl