Regulamin - Loguj/Wyloguj

Sensei Linda Marchant – sama o sobie

21 lipca, 2010 autor okinawan
Sensei Linda Marchant

Sensei Linda Marchant

Urodziłam się w 1964 roku, na Isle of Wight, małej wyspie u południowych wybrzeży Anglii. Moja matka praktykowała jogę,a ojciec grał w hokeja. Byłam bardzo energicznym i porywistym dzieckiem,kiedy miałem 10 lat, moja mama wzięła mnie ze sobą do lokalnego klubu Judo. Podobało mi się Judo i ciężkie treningi.Po 8 latach kształcenia,osiągnęłam junior 1 Kyu, ale czułam, niespełnienie w szkoleniu, w Judo nie uczą kata. Być może gdybym praktykowała w tradycyjnej klubu, byłaby inna historia!

Zawsze  zainteresowało mnie karate, a więc zacząłem zajęcia w Wado Ryu (miałam 17 lat).Niestety, klub został zamknięty, a instruktor odszedł i tak znalazłam Sensei Mike Lambert z Goju Ryu. Kochałam szkolenia z  Sensei Mike. Rozpoczełam pracę w Nat West w wieku 19 lat w dniu 4 stycznia 1983 r.  w Ryde, w oddziale w Isle of Wight.Pamiętam mój pierwszy tydzień bardzo dobrze, bo naprawdę chciałam zrobić dobre wrażenie, więc wysłałam tyle listów, że zatrułam się klejem od lizania listów.Po osiemnastu miesiącach zostałam oddelegowana do filii banku w Londynie. Było mi smutno opuszczać Isle of Wight.Dzięki uprzejmości  Sensei Mike,pomógł przenieść mi się do mojego nowego mieszkania. Potem dał mi najlepszy prezent, pozostawiając i polecając mnie Sensei George Andrews.

W ciągu pierwszych 5 lat, czasami dwa razy,czasami trzy razy tygodniowo ćwiczyłam karate oraz wioślarstwo. Konsekwentne szkolenia, które trwały przez 14 lat, pozwolił mi zachować formę  teraz.Cieszę się, że wygrałam mistrzostwa krajowe, Europy i Świata w karate, a punktem kulminacyjnym były trzy tytuły mistrzyni świata kumite . Puchary, trofea i medale, które zdobyłam w nie zawróciły mi w głowie,bardziej  moim rodzicom, które poparły mnie finansowo.

Po raz pierwszy spotkałam Higaonna Shihan  w 1987 roku, w „Marble Factory” gdzie prowadzi kurs weekendowy. To było absolutnie wspaniałe i inspirujące szkolenia i czułam się tak zaszczycona i podekscytowana. Higaonna Shihan ma przyjazny i bezpretensjonalny charakter.Skoncentrowałam się wyłącznie na karate przez 12 lat i chociaż miała małą przerwę w treningach w roku 2000 z uwagi na ścięgno Achillesa, ćwiczę teraz 5 razy w tygodniu, czasami więcej.Goju-Ryu jest sposobem na życie i czuję, że trening kata Goju-ryu wpływa pozytywnie na ciało,umysł i ducha. Wierzę również, że Okinawan Goju-Ryu Karate-Do daje każdemu możliwość panowania nad całym sobą psychicznie, fizycznie i duchowo w sposób naturalny i bardzo mocno wierzę w hasło, które opisuje system Goju-Ryu całkowicie:

„Nigdy nie było większego błędu przez człowieka, który nie zrobił nic, bo mógł zrobić tylko trochę”.

Moim osobistym celem jest być wzorem dla kobiet, karate, aby nadal korzystać z kształcenia siebie i innych i dążyć do poprawy siebie i opanowanie systemu, tak długo, jak jestem w stanie.

Linda Marchant

Komentarze wyczone.

Patrnerska strona

Serwis informacyjny MMA najpopularniejszy w Polsce

Trening i motywacja kochamsilownie.pl