Regulamin - Loguj/Wyloguj

Pierwsza Kwalifikacja z Taekwondo Olimpijskiego do IO Polaków!

28 stycznia, 2012 autor Adrian Iwanowski

Na rozgrywanych w dniach 27-29 stycznia w rosyjskim Kazaniu, Europejskich Kwalifikacjach z Taekwondo Olimpijskiego do Igrzysk Olimpijskich 2012 Michał Łoniewski -68kg. (AZS AWF Warszawa) wywalczył kwalifikację do IO

Michał na swojej drodze po bilet na IO musiał wyjść zwycięsko z 3 pojedynków.

Pierwsza walka z Norwegiem Jan Petter Hammer zakończyła się wynikiem 5:5 o zwycięstwie zadecydowała dogrywka o złoty punkt, który zdobył Michał.

Drugą walkę z Austriakiem Manuelem Mark, Michał wygrał na punkty 9:6

Trzecią walke z Holendrem Dennisem Bekkersem, Michał wygrał na punkty 8:7. Jednak i tutaj nie zabrakło emocji ponieważ po 3 rundach podobnie jak w pierwszej walce był remis 7:7, dogrywka o złoty punkt również nie przyniosła zwycięzcy. O wygranej zadecydowało wskazanie przez sędziów wg. której Michał został zwycięzcą!

W tym momencie Michał uzyskał już prawo startu w IO, przed Nim pozostała już tylko czwarta (finałowa) walka z Serbem Damirem Fejzic którą niestety przegrał 4:8

W dniu dzisiejszym, oprócz Michała startowała również Aleksandra Uścińska kat. -57kg (WKS Grunwald Poznań) uczestniczka  IO w roku 2004, niestety dzisiaj nie wywalczyła udziału w kolejnych IO, przegrywając pierwszą walkę z Białorusinką Daryą Zubovich 2:5

Przed Nami jeszcze jeden dzień emocji! W dniu jutrzejszym startują klubowi koledzy Michała, Piotr Paziński kat. 80 kg oraz Katarzyna Wieczorek kat. 67 kg.

Pod tym adresem można śledzić walki live, natomiast wyniki live znajdziemy tutaj.