Regulamin - Loguj/Wyloguj

Enshin Karate

3 grudnia, 2009 autor enshindojo


Enshin Karate należy do jednych z najmłodszych stylów w rodzinie knock-down karate. Styl ukształtował się i uzyskał swoją nazwę w 1988 roku. Stworzony został przez kancho Joko Ninomiya, (ur.27.01.1954), który w wieku 12 lat rozpoczął treningi Judo, a w roku 1969 treningi Kyokushinkai Karate w dojo Hideyuki Ashihara.

W latach 1972,1973 i 1976 bierze udział w turnieju „All Japan”, w 1978 zostaje jego zwycięzcą. W 1975 bierze udział w „All World Turnament”. W 1980 roku za swoim nauczycielem opuszcza szeregi IKO Kyokushin i przechodzi do nowo powstałego Ashihara Karate. Majac swoją wizję knock-down karate w 1988 roku odchodzi z Ashihara Karate i wprowadza ją w życie tworząc Enshin Karate. Jego koncepcja to bardzo dynamiczny styl walki, twardoscią i siłą wykonywanych technik przypominajacy Kyokushin ale odchodzący od zasady cios za cios. Wprowadził zasadę „sabaki” przemieszczanie sie po okręgu, zwiększyl nacisk na pracę nóg. Zostałly dodane rzuty i podcięcia. W czasie walki sportowej dozwolone sa kopnięcia wykonywane podczas trzymania przeciwnika.

Co roku w Denver w USA odbywa sie turniej „World Sabaki Challange” sponsorowany przez kancho J.Ninomiya. Największe i najsilniejsze osrodki Enshin Karate znajdują się w USA i Japonii. W Europie styl ćwiczony jest w Wielkiej Brytanii, Holandii, Niemczech, Polsce, Ukrainie i Rosji.

                                                                                                                                   Pawel Sepek dojo Enshin Karate w Gloucester U.K.

Tagi: , , , , ,

1 komentarz do “Enshin Karate”

  1. enshindojo Pisze:

    Kancho Joko Ninomiya w 1975 roku na „I All World Turnament” zdobywa trzecie miejsce za sensei K.Sato i sensnei H.Royama.

Patrnerska strona

Serwis informacyjny MMA najpopularniejszy w Polsce

Trening i motywacja kochamsilownie.pl