Regulamin - Loguj/Wyloguj

Dwa brązowe krążki na 20stych Mistrzostwach Europy Seniorów – Taekwondo Olimpijskie, Manchester 2012

7 maja, 2012 autor Adrian Iwanowski


Wczoraj zakończyły się 20 ME Seniorów które miały miejsce w Manchesterze. Polska drużyna przywiozła dwa brązowe krążki z tej imprezy. Impreza trwała od 3-5 maja, w kolejnych dniach rozgrywane były poszczególne kategorie wagowe po dwie damskie i dwie męskie. Nasz Kraj reprezentowała 12 osobowa kadra.

Męska Ekipa

Rodzik Eryk kat. 58 kg (AZS AWF Warszawa )
Michał Wielgosz kat. 63 kg (AZS UWM Olsztyn)
Michał Łoniewski kat. 68 kg (AZS AWF Warszawa)
Bartosz Kołecki kat. 74 kg (AZS OŚ Poznań)
Piotr Paziński kat. 80 kg (AZS AWF Warszawa)
Kamil Chwesiuk kat. 87 kg (AKS OSW Start Olsztyn)
Piotr Hatowski kat. +87 kg (AKS OSW Start Olsztyn)

Damska Ekipa
Alicja Podchul kat. 49 kg (AZS AWF Warszawa)
Agata Jackiewicz kat. 53 kg (AKS OSW Start Olsztyn)
Emila Dąbrowska kat. 57 kg (AZS AWF Warszawa)
Aleksandra Uścińska kat. 62 kg (Grunwald Poznań)
Katarzyna Wieczorek kat. 67 kg (AZS AWF Warszawa)

Brąz na Dwudziestych ME w Manchesterze zdobył Eryk Rodzik kat. 58 kg oraz Bartosz Kołecki kat. 74 kg.

Eryk na swojej drodze pokonał kolejno Łotysza Sandris Radzins z wynikiem 5:0, Chorwata Stipe Jarloni 1:0 Niemca Levent Tuncat 8:7 o wejście do finału uległ aktualnemu Mistrzowi Europy Seniorów, Hiszpanowi Joel Bonilla Gonzalez 4:13. Reprezentant Hiszpanii wygrał złoto z miażdżącą przewagą 11:1.
euro

Bartek w drodze o medal pierwszą walkę wygrał przed czasem przez różnicę punktów 13:1 z reprezentantem Czarnogóry Balsa Radunovic, następnym rywalem na drodze Bartka był Włoch Cristian Clementi, pojedynek ten wygrał 7:3. Wejście do półfinału Bartek wygrał z Serbem Ivanem Karajlovic 5:4. Walka o wejście do finału przegrał z obecnym Wicemistrzem Europy, Turkiem Ridvan Baygut 1:9.
kolmAN

Pozostałe osoby z Reprezentacji:

Michał Wielgosz kat. 63 kg (AZS UWM Olsztyn) przegrana pierwsza walka z Francuzem 0:4

Michał Łoniewski kat. 68 kg (AZS AWF Warszawa) przegrana pierwsza walka z reprezentantem Izraela 9:10

Piotr Paziński kat. 80 kg (AZS AWF Warszawa) wygrana pierwsza walka z Białorusinem 6:5, przegrana druga walka Turkiem 2:5

Kamil Chwesiuk kat. 87 kg (AKS OSW Start Olsztyn) przegrana pierwsza walka z Azerem 3:4

Piotr Hatowski kat. +87 kg (AKS OSW Start Olsztyn) wygrana pierwsza walka z Białorusinem 5:3, przegrana druga walka z reprezentantem Cypru 4:6

Alicja Podchul kat. 49 kg (AZS AWF Warszawa) przegrana pierwsza walka z Ukrainką 0:1

Agata Jackiewicz kat. 53 kg (AKS OSW Start Olsztyn) wygrana pierwsza walka z reprezenantką Gruzji 7:3, druga przegrana walka z Turycznką 0:12

Emila Dąbrowska kat. 57 kg (AZS AWF Warszawa) przegrana pierwsza walka z Chorwatką 2:9

Aleksandra Uścińska kat. 62 kg (Grunwald Poznań) wygrana pierwsza walką z Serbką 5:1, przegrana druga walka z Francuzką 5:12

Katarzyna Wieczorek kat. 67 kg (AZS AWF Warszawa) przegrana pierwsza walka z Brytyjką złotym punktem

Reprezentacja Polski na 20 ME / źródło AZS TKD Poznań

Reprezentacja Polski na 20 ME / źródło AZS TKD Poznań

Wyniki poszczególnych walk
http://www.gbtaekwondo.co.uk/2012euroresults.html
http://tpss.nl/results/81/DRAWSHEETS%20%20ALL%20%20DAYS.pdf

Tagi: , ,

Komentarze wyczone.

Patrnerska strona

Serwis informacyjny MMA najpopularniejszy w Polsce

Trening i motywacja kochamsilownie.pl